четвер, 24 жовтня 2019 р.

Тренінг з питань реформування системи бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад


У Волинській області триває процес формування об'єднаних територіальних громад, а отже  – змінюються умови функціонування закладів культури, зокрема й бібліотек. Волинська ДОУНБ ім. Олени Пчілки продовжує організовувати навчання для бібліотечних працівників ОТГ.

23 жовтня в обласній бібліотеці при підтримці управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації відбувся тренінг з питань реформування системи бібліотечних послуг в умовах об’єднаних територіальних громад для керівників ОТГ, директорів та працівників публічних бібліотек окремих об’єднаних територіальних громад Волині.

В навчанні взяли участь представники 17 об’єднаних територіальних громад області: провідні спеціалісти Гіркополонківської, Оваднівської, Павлівської, Старовижівської ОТГ; директора публічних бібліотек Велицької, Копачівської, Колодяжненської, Люблинецької, Прилісненської ОТГ та працівники бібліотек Війницької, Городищенської, Заборольської, Затурцівської, Колківської, Липинської, Привітненської, Торчинської ОТГ.  Кожен з них мав можливість розповісти про ті зміни, які відбулися в бібліотеках за час їх перебування в складі об’єднаної громади. В ході проведення навчання були  розглянуті  питання щодо варіантів організації мережі публічних бібліотек, їх структури та штату, обліку бібліотечного фонду та організації бібліотечного обслуговування.
Багато корисної інформації присутні отримали від консультанта з бюджетних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України‎, заслуженого фінансиста України Василя Грома.
Також в цей день учасники тренінгу відвідали бібліотеку-філію с. Кульчин та публічну бібліотеку Жидичинської сільської ради Ківерцівського району. Ознайомилися з досвідом їх роботи та взяли участь в обговоренні проблемних питань функціонування бібліотечних закладів в умовах децентралізації. В обговоренні взяли участь: секретар Жидичинської сільської ради Тамара Романюк, начальник   гуманітарного  відділу Наталія Штатна  та  директор публічної бібліотеки Галина Терпіль.

Досить цікавою та пізнавальною була екскурсію в Миколаївський монастир с. Жидичин. Це унікальна святиня, яка являє собою найважливіший пам`ятник національного значення. Монастир продовжує активно функціонувати в наші дні і є хранителем глибокої історії Волинського краю.

Немає коментарів:

Дописати коментар