вівторок, 22 жовтня 2019 р.

Пекуча правда історії


Пекуча правда історії: метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки; уклад. Н. А. Харчук, Н. М. Воробей. – Луцьк, 2019. – 24 с.


В iсторiї кожного народу є сторiнки, якими вiн по праву пишається, але є й такi, звернення до яких вiдзивається болем i неприйняттям. Ми зберiгаємо в пам'ятi славетнiсть своїх досягнень i звершень, але не повиннi забувати й про трагічні перiоди, чорні вiдмiтини на довгому й багатостраждальному шляху до незалежностi.
Особливо трагічне, для нас, українців, стало минуле ХХ століття. Україна фактично перебувала під окупацією більшовицької імперії. Віднайдені й опубліковані в останні роки документи дозволяють стверджувати, що ця окупація обернулася для України трьома Голодоморами, мільйонами насильницьких смертей, підірваним фізичним і духовним здоров’ям нації. Такої ненависті до селянина-хлібороба, такого «вишуканого» геноциду історія людства ще не знала.
Мільйони наших співвітчизників були закатовані та репресовані тоталітарними режимами та державами, у складі яких перебувала Україна. Найчастіше єдиною провиною закатованих українців була всього лиш любов до власної країни і власного народу.
Десятки тисяч волинян, крім фізичного знищення, зазнали принижень та поневірянь, втратили родинні зв’язки та власне майно.  Ще й досі вони не можуть віднайти відомості про долю своїх близьких, членів родин, які боролися за національні інтереси українського народу та загинули від рук окупаційних режимів.
Сьогодні ми маємо знати історію і зробити усе можливе, щоб подібне більше ніколи не повторилося.
Відповідно до рішення Волинської обласної ради від 2 лютого 2017 року № 10/35, з метою відновлення історичної справедливості, збереження національної пам’яті, вшанування українців, які загинули від рук окупантів встановлено на території Волинської області День пам’яті українських жертв окупаційних режимів. Щороку, 8 листопада ми згадуємо кожного, хто став жертвою репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі. Окупаційний радянський тоталітарний режим передчасно відібрав і понівечив найцінніше – життя...
З нагоди відзначення у Волинській  області Дня  пам’яті українських жертв окупаційних режимів пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Пекуча правда історії», які включають сценарій вечора пам’яті «Волинь пам’ятає: у жорнах окупаційних режимів» та план книжкової виставки «Біль і смуток Волинського краю».

Немає коментарів:

Дописати коментар