пʼятниця, 14 червня 2024 р.

«Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти»

10-14 червня 2024 року на базі Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки друга група координаторів бібліотек-Хабів цифрової освіти Волині проходили навчання у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках - Хабах цифрової освіти». Допомогу у проведенні навчання надавала експертка-консультантка Асоціації Ганна Мацієвська.


Спеціалізовані тренінги для бібліотекарів-координаторів бібліотек –Хабів цифрової освіти Волині проводили: провідна тренерка, завідувачка науково-методичного відділу  Наталія Харчук та тренерка регіонального тренінгового центру, завідувачка відділу автоматизації та комп’ютерних бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна. 









Теоретичний матеріал поєднувався з виконанням практичних завдань, що дало можливість кращому засвоєнню навчального матеріалу. 


Також додатково учасникам навчання були запропоновані теми: «Пропаганда, фейки, маніпуляції: як це працює?» від Олени Кузьмич, кандидата філологічних наук, фахівчині з взаємодії з органами влади благодійного фонду «Рокада»; 

«Професійне вигорання в професії бібліотекар» від Анни Сілкової, бібліотекаря Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки, дипломованого психолога 

 та відеозапис «Створення відеоконтенту» від Олега Стецкевича, доцента кафедри педагогіки та інноваційної освіти НУ «Львівська політехніка», кандидата педагогічних наук, Google for Education Certified Trainer.

У ході проведення занять бібліотечні працівники ділилися досвідом роботи Хабу цифрової освіти у своїх бібліотеках та історіями успіхів. Завершилося навчання неформальним спілкуванням про ідеальний хаб цифрової освіти та анкетуванням. 





Онлайнові тренінги у межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках - Хабах цифрової освіти» були проведені з двома групами бібліотечних працівників (3-7, 10-14 червня 2024 р.). 48 координаторів бібліотек-Хабів цифрової освіти Волині успішно пройшли навчання та отримали сертифікати.

        Проєкт реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.

    Ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу організовують навчання для координаторів Хабів цифрової освіти області. А ті, своєю чергою, проведуть заняття із цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек.

        Проєкт покликаний допомогти координаторам створити Хаб цифрової освіти на базі бібліотеки або удосконалити діяльність вже існуючого. Для цього, зокрема, розглядаються підходи до організації роботи Хаба, надання основних та додаткових послуг і сервісів, розробки комунікаційної стратегії та створення контенту для соціальних мереж, а також компетентності координаторів.

        Це вже другий етап спільної роботи партнерів над підвищенням інституційної спроможності бібліотек-Хабів країни. Минулого року ВГО Українська бібліотечна асоціація, UNDP та Швеція у співпраці із Мінцифрою реалізували аналогічний проєкт у 12 областях країни. У його межах, зокрема, розробили посібник «Бібліотеки – Хаби цифрової освіти», покликаний допомогти організувати ефективну діяльність Хабу цифрової освіти у бібліотеці.

Немає коментарів:

Дописати коментар