Відкрила онлайн-семінар вступним словом директорка Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк. Заступник начальника управління – начальник відділу регіональної політики та фінансового забезпечення управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Валерій Дмитрук виступив на тему: «Роль і місце бібліотек регіону в новоутворених територіальних громадах».
Зокрема, він наголосив на особливостях процедури передачі установ із районної власності у власність територіальних громад. Було підкреслено, що надзвичайно важливим є недопущення випадків ігнорування права на бібліотечне обслуговування населення сіл, де припиняють діяльність бібліотеки. Тому в зверненнях на адресу Міністерства культури та інформаційної політики із поясненням причин закриття слід обов’язково відображати такі моменти, як: кількість штатних одиниць, перспективи передачі майна, в т.ч. – бібліотечних фондів, із посиланням на заклад, котрий у подальшому буде вести бібліотечне обслуговування мешканців населеного пункту, де закривається бібліотека, а також контакти відповідальної особи.
Розмову продовжила Людмила Стасюк, яка повела мову про мережу бібліотек та нові вимоги до її організації. Були озвучені принципи функціонування бібліотек у світі, які набувають актуальності для бібліотек України, – відкритість, інклюзивність, гостинність та клієнт орієнтованість, партнерство, розвиток.
Заступниця директорки з питань інформатизації Наталія Рибачук висвітлила перед учасниками семінару тему: «Бібліотеки – хаби проєкту «Дія. Цифрова освіта». Концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року».
Підсумки онлайн-конкурсу «Леся Українка: квітка на долоні вічності» підбила у своєму виступі заступниця директорки з наукової роботи, член журі конкурсу Євгенія Євтушок.
Завідувачка науково-методичного відділу Наталія Харчук зупинилася на аспектах
організаційно-методичної підтримки бібліотечних установ територіальних громад
Волині.
Завідувачка відділу автоматизації та комп’ютерних
бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна
розповіла про методику організації віртуальної виставки як засіб популяризації
літератури в веб-середовищі. Головний методист науково-методичного відділу
Лариса Назарчук проаналізувала на конкретних прикладах звітну документацію
бібліотечних установ за 2020 рік (форми 6-НК та 80-а-рвк).
Доречним був виступ доцента кафедри
музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності
Волинського національного університету імені Лесі Українки Лесі Качковської, що
познайомила з умовами вступу на спеціальність, здобуття якої відкриває
можливості для роботи в сучасних бібліотеках.
Завершився онлайн-семінар годиною професійного спілкування «Публічна бібліотека територіальної громади: виклики та шляхи подолання», модератором якої виступила Наталія Харчук. Активну участь в обміні думками взяли керівники бібліотек Ківерцівської, Ковельської, Локачинської, Торчинської територіальних громад.
Немає коментарів:
Дописати коментар