середа, 30 жовтня 2013 р.

«Інформаційні ресурси бібліотек: формування та використання»


29-30 жовтня на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та Іваничівської районної централізованої бібліотечної системи відбувся обласний семінар бібліотечних працівників, відповідальних за комплектування та обробку літератури центральних районних (міських) бібліотек на тему: «Інформаційні ресурси бібліотек: формування та використання». З доповіддю «Бібліотеки інформаційного суспільства: проблеми, завдання» виступив Дмитрук В.Ю. – заступник начальника управління культури облдержадміністрації, «Нормативно-правове забезпечення формування фонду сучасної бібліотеки» – Стасюк Л.А. – директор Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки.  
Прозвучали виступи на теми rомплектування бібліотечного фонду як складова успішного функціонування бібліотеки, стан і тенденції збереження документних ресурсів бібліотеки,  система каталогів  одна із форм обліку бібліотечного фонду, електронні книжки та електронні читанки (рідери) в бібліотеках, місце української книги у структурі бібліотечних фондів. Відбулася презентація проекту «Почувайся європейцем – розмовляй українською» – Ковальчук О., голови ВОМГО «Центр Ефективної Комунікації». Під час круглого столу було розглянуто проблеми списання бібліотечних фондів, обліку видань, що надійшли до бібліотеки без супровідних документів, шляху книги від відділу комплектування та обробки літератури до свого місця на книжковій полиці.

Під час другого дня семінару відбулося вивчення досвіду роботи Іваничівської центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей та бібліотеки-філії с.Колона. Пройшла творча дискусія: «Вектор успішності сучасної бібліотеки у формуванні фонду».


Немає коментарів:

Дописати коментар