понеділок, 13 травня 2013 р.

«Публічні бібліотеки та шляхи підвищення їх ролі в житті місцевих громад»


 «Публічні бібліотеки та шляхи підвищення їх ролі в житті місцевих громад» таку назву мав обласний семінар директорів районних, міських ЦБС,  та завідувача Володимир-Волинської міської бібліотеки для дорослих, який проходив 23-24 квітня ц.р. на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки та Любомльської районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек. Розпочався семінар з доповіді  заступника начальника управління культури облдержадміністрації – Дмитрика В.Ю. в якій він зазначив про важливість ЦБС, як об’єкта власності (районної, міської) територіальної громади. Стасюк Л.А. – директор Волинської державної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки в своєму виступі заявила, що бібліотеки  мають трансформуватися в заклади, які поєднують функції традиційної бібліотеки та сучасного інформаційного центру, також познайомила присутніх з основними законодавчими документами, які в проекті Міністерства культури України: зміни до Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», розробка положень про ЦБС, обласну юнацьку бібліотеку, обласну дитячу бібліотеку,  зміни до нормативної документації про платні послуги, що надаються закладами культури. Євпак Ю.С. – координатор проектної діяльності Волинського обласного благодійного фонду «Європейський вектор» відмітила, що  співпраця між бібліотеками і громадськими організаціями є дуже актуальною, і має великі вигоди, як для книгозбірень, так і для громадських організацій. Для бібліотек – це новий досвід співпраці і досвід реалізації проектів, перетворення бібліотеки на реальний центр громади, відкриття нових методів організації просвітницької діяльності серед населення та інші. Професійні та змістовні були виступи Мах М.М. – директора обласної бібліотеки для юнацтва та Граніч Н.В.– директора обласної бібліотеки для дітей теми, яких звучали так: «Нові комунікаційні моделі обслуговування юнацтва у бібліотеці», «Бібліотека для дітей сьогодні: нові можливості, інноваційне мислення». Також були представлені мультимедійні презентації: «Регіональні тренінгові центри і громадські організації : грані співпраці», «З досвіду роботи бібліотек Херсонщини», «Пункти доступу громадян до офіційної інформації», які підготовили працівники Волинської ДОУНБ.
Учасники семінару із зацікавленням сприйняли презентацію книги Ярослава Царука «Володимирщина у боротьбі за незалежність» яку провела методист Ольга Синиця. Автор подарував кожній центральній районній, міській бібліотеці по 1 прим. цієї книги.
  Другий день семінару проходив на базі Любомльської районної централізованої системи публічно-шкільних бібліотек. Базою проведення семінару ця РЦСПШБ була вибрана невипадково. У цьому ж районі відповідно до рішення районної ради проведено реорганізацію бібліотечної мережі шляхом об’єднання публічних сільських і 5 шкільних книгозбірень. Таким чином, утворено централізовану систему публічно-шкільних бібліотек, яка перебуває в підпорядкуванні відділу культури і туризму райдержадміністрації. Учасники семінару познайомилися з роботою центральної районної бібліотеки, бібліотеки-філіалу с. Бережці, відвідали Ягодинську митницю. В роботі семінару взяв участь Склянчук В.М. –   перший заступник голови районної державної адміністрації, який в своєму виступі охарактеризував економічний потенціал району. З привітальним словом виступив начальник відділу культури і туризму Любомльської райдержадміністрації Дячук В.М. Цікавим і змістовним був виступ директора Любомльської РЦСПШБ Овдієвич С.А., яка розповіла присутнім про роль і місце Любомльської ЦРБ в соціокультурній інфраструктурі району, а також про досвід соціального партнерства між бібліотекою, громадою та місцевою владою.  
 В ході діалогу за «круглим столом» «Бібліотека. Населення. Місцева влада: шляхи взаємодії» присутні обговорили правові питання, формування базової мережі закладів культури, моніторинг використання ком’ютерів у бібліотеках Волинської області за грудень 2012 р. – лютий 2013 р.  Велику зацікавленість та багато запитань у колег викликали виступи: Назаревич Н.Р. – начальника відділу управління культури обласної державної адміністрації, Стасюк Л.А. – директора Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, Голод Л Є. – директора Луцької міської ЦБС, Гаврилюк О.І. – директора Старовижівської районної ЦБС  та взяли на озброєння багато цікавих новацій.  

Немає коментарів:

Дописати коментар