понеділок, 30 вересня 2024 р.

Навчаємо та навчаємося у бібліотеках-Хабах Волині

     Продовжуємо працювати в межах проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти». Дякуємо усім за активну участь у проєкті, бажанні навчатися і навчати цифровій грамотності, професіоналізм та сумлінну працю.

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек ми підготували підбірку відеоматеріалів «Навчаємося та навчаємо у бібліотеках-Хабах Волині».



пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Переймаємо досвід колег

Сьогодні завідувач науково-методичного відділу Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки Наталія Харчук долучилася до нетворінгу «Бібліотеки Харківщини: виклики російсько-української війни», присвячений Всеукраїнському дню бібліотек.

Детально про захід на сторінці у Facebook:  https://www.facebook.com/how.uba

Про програму "Освітній Суп"

 26 вересня 2024 року методист науково-методичного відділу Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки Валентина Заєць долучилася до вебінару «Про програму «Освітній Суп» від «Навчай для України».

Своїми знаннями поділилася Юлія Білик, менеджера з освітніх рішень ГО «Навчай для України» та розповіла, що саме надає дітям програма «Освітній Суп» та як саме можна стати її учасником.

Вебінар організувала ВГО Українська бібліотечна асоціація та офіційний партнер ГО «Навчай для України». 

Детальніше про захід за посиланням: https://www.facebook.com/ula.org.ua/videos/839279201337006?locale=uk_UA

 

понеділок, 23 вересня 2024 р.

Участь у XIV Львівському міжнародному бібліотечному форумі


           18-21 вересня 2024 року відбувся XIV Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотека: вічні цінності перед викликом змін» в якому взяли участь бібліотечні працівники Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки: завідувач науково-методичного відділу Наталія Харчук та завідувач відділу автоматизації та комп’ютерних бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна. Захід відбувся у змішаному форматі (наживо та онлайн).

У ході проведення форуму розглядалися актуальні питання бібліотечної діяльності та обговорювалася роль бібліотек у сучасному цифровому світі.

Детальніше про кожен день Бібліофоруму – на порталі УБА за посиланням: https://ula.org.ua/.../5258-biblioteka-vichni-tsinnosti...

  

середа, 18 вересня 2024 р.

ІІ день роботи VIII Школи молодого бібліотекаря

 Другий день VIII заняття обласної школи молодого бібліотекаря «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар» розпочався з екскурсії Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени  Пчілки.








Після екскурсії бібліотекарі розпочали знайомство з досвідом роботи колег, відвідавши бібліотеки Торчинської ТГ. Гостинно учасників навчання зустріла начальник гуманітарного відділу Торчинської селищної ради Ольга Лукащук.

Найперше побували у бібліотеці с. Веселе, яка є лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року 2023». Завідувачка Веселівської бібліотеки-філії КЗ «Торчинська публічна бібліотека Торчинської селищної ради» Наталія Чечотка, згуртувавши мешканців села, створила Жіночий хаб при бібліотеці, який став місцем комунікації жіноцтва Веселівського старостату Торчинської ТГ.  

З професійною діяльністю бібліотек Торчинської громади в умовах воєнного часу присутніх ознайомила Оксана Мельничук, директор КЗ «Торчинська публічна бібліотека Торчинської селищної ради».









Цікавою та пізнавальною була екскурсія в Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового.
















На завершення заняття школи молодого бібліотекаря відбувся обмін думками та враженнями між учасниками, підбиття підсумків роботи та вручення сертифікатів.





















Впродовж двох днів навчання учасники мали можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Територія бібліотекаря-професіонала».

Продовження I дня занять ШМБ

З презентацією дебютного роману «Вогнецвіт та літнє сонцестояння» до молодих бібліотекарів Волині завітала українська письменниця, лучанка  Антоніна Сидорчук.




















На завершення першого дня заняття школи усі бажаючі мали можливість побувати на екскурсії вулицями старого міста та відвідати музейний простір «Окольний замок».




















вівторок, 17 вересня 2024 р.

І день заняття VIII Школи молодого бібліотекаря

 Сьогодні, 17 вересня 2024 року, відбулося VIII заняття обласної школи молодого бібліотекаря «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар» на базі Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки. Навчання організоване спільно з ГО "Волинське обласне відділення Української бібліотечної асоціації".

Розпочала перший день занять  Євгенія Євтушок, заступник директора з наукової роботи Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, заступник голови ГО «Волинське обласне відділення УБА», розповівши про  вплив Української бібліотечної асоціації на професійний розвиток бібліотекарів.

Знайомство учасників школи відбулося у форматі квілінгу, під час якого бібліотекарі створювали інноваційну інформаційну дошку та розповідали про свої професійні прагнення та вподобання.



Окреслила пріоритетні напрямки роботи з молоддю Яна Романюк, виконуюча обовязки директора Волинського обласного молодіжного центру YouthСфера, виступивши з темою «Сучасна бібліотека і молодь: співпраця заради успіху».


Розкрив питання щодо ефективності комунікації з органами громадянського суспільства Антон Євтушок, регіональний координатор ГО «КримSOS» у Волинській області, Віце-президент Федерації дебатерів України, тренер з комунікаційних технологій.












Учасники школи мали чудову можливість почути багато цікавої та пізнавальної інформації, зокрема як орієнтуватися у величезних потоках інформації, відрізняти факти від фейків, сформувати елементарні навички з медіа грамотності під час лекції-тренінгу «Медіаграмотність: фейки, пропаганда, маніпуляції. Робота зі штучним інтелектом» від Олени Кузьмич, кандидатки філологічних наук, магістерки клінічної психології, фахівчині із взаємодії з органами влади Благодійний фонд «Рокада» Волинь.

Відбулася зустріч з Оленою Вітюк, психологом-волонтером Луцької міської організації товариства Червоного Хреста України. Розглянули тему: "Сум. Фізичні, матеріальні, моральні втрати" з елементами рекреаційного розвантаження.




четвер, 12 вересня 2024 р.

Онлайнова моніторингова зустріч

 

Сьогодні відбулася онлайнова моніторингова зустріч для координаторів проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти», який реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції та у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України.

Для обговорення поточних завдань і результатів проєкту були запрошені Наталія Харчук, завідуюча науково-методичного відділу та Софія Ворожейкіна, завідуюча відділу автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки – координатори реалізації проєкту у мережі Хабів цифрової освіти області.




неділя, 8 вересня 2024 р.

Заняття в Хабі цифрової освіти

 Продовжуємо проводити заняття в Хабі цифрової освіти Волинської  ОУНБ імені Олени Пчілки. 12 вересня  2024 року відбудеться тренінг «Сервіс графічного дизайну Canva: можливості для бібліотекарів» в межах проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громад Волині».

середа, 4 вересня 2024 р.

Підвищуємо цифрову грамотність

 Сьогодні у Хабі цифрової освіти Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки відбувся тренінг на тему «Google-сервіси». В занятті взяла участь методист науково-методичного відділу Валентина Заєць, яка дізналася про можливості використання різноманітних продуктів Google у професійній діяльності.

понеділок, 2 вересня 2024 р.

Новинки фахових періодичних видань

       Шановні колеги! Повідомляємо про надходження до науково-методичного відділу Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки нових фахових періодичних видань  за 2024 рік – «Бібліотечна планета» №1, 2 та «Бібліотечний вісник» №1, 2. 

«Бібліотечна планета» – щоквартальний науково-виробничий журнал. З даним часописом буде цікаво ознайомитись бібліотечним фахівцям, науковцям, аспірантам, студентам, викладачам, що займаються підготовкою бібліотечних та інформаційних працівників. Основні рубрики: «Колонка головного редактора», «З досвіду роботи», «Сторінка фахівця», «Проєктна діяльність», «Ювілеї та ювіляри» та інші.

«Бібліотечний вісник» – науково-теоретичний та практичний журнал  у галузі бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства та інформаційної діяльності. Тут можна ознайомитися з такими рубриками: «Бібліотеки у цифровому середовищі», «Наука та бібліртечна справа в умовах воєнного стану в Україні», «Історія бібліотечної справи і бібліотек», «Бібліотечні фонди і обслуговування користувачів»  та ін.

Запрошуємо до нашої бібліотеки ознайомитися із фаховими періодичними виданнями!