четвер, 15 серпня 2024 р.

Навчання у Хабі цифрової освіти

 У Хабі цифрової освіти Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки 15 серпня 2024 року бібліотечні працівники Підгайцівської, Цуманської, Копачівської, Торчинської, Боратинської ТГ навчалися цифровій грамотності. Заняття на тему: «Google-сервіси» провела завідуюча відділу автоматизації та комп’ютерних бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна.


Тренінг організовано в межах реалізації проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громад Волині», який впроваджує науково-методичний відділ та відділ автоматизації та комп'ютерних бібліотечних технологій.

Мета проєкту: модернізація змісту діяльності бібліотечних установ для надання жителям громад Волині якісних бібліотечних послуг, організація навчання бібліотечних працівників з метою підвищення їх професійного рівня та цифрової грамотності.




середа, 7 серпня 2024 р.

Особливості ведення бібліотечної документації

                   

7 серпня 2024 року науково-методичним відділом Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки для бібліотечних працівників територіальних громад Волині було проведено вебінар на тему: «Особливості ведення бібліотечної документації».

Завідувачка відділу Наталія Харчук розповіла про організацію та ведення бібліотечної нормативно-правової та облікової документації. Були розглянуті установчі документи бібліотеки, локальні нормативно-правові акти. Знайомилися з положеннями про структурні підрозділи бібліотеки, про систему каталогів та картотек, про вимоги до посадових інструкцій та правил внутрішнього трудового розпорядку і т. д. Детально говорили про облік роботи публічної бібліотеки, спираючись на бібліотечні стандарти, інструкції та методичні рекомендації Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.

 

пʼятниця, 2 серпня 2024 р.

Навчання користувачів у бібліотеках-Хабах цифрової освіти Волині

 Бібліотеки Волині входять в мережу хабів цифрової освіти, тобто є місцями, де кожен громадянин може безоплатно здобути цифрові навички та отримати доступ до цифрових послуг.




Заняття у Хабі цифрової освіти Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки

Сьогодні бібліотекарі бібліотек-Хабів цифрової освіти Волині активно працюють в напрямку надання цифрових послуг своїм користувачам та жителям громад, використовуючи національну платформу «Дія. Освіта», яка сприяє засвоєнню актуальних знань та навичок цифрової грамотності. Теми групових занять обираються з огляду на актуальні проблеми сучасного світу, а індивідуальних – з потреб користувачів.

Здійснивши моніторинг дописів за останні два місяці (червень-липень 2024 року) про роботу публічних бібліотек області, які є офіційними хабами цифрової освіти,  слід відзначити найактивніші з них. Це «Публічна бібліотека» Рожищенської міської ради, Горохівська центральна бібліотека, Публічна бібліотека Локачинської селищної ради, бібліотека-філія №1 Нововолинської ЦБС, Луцька центральна бібліотека для дітей, бібліотека с. Боратин Боратинської ТГ, бібліотека-філія №4 для дорослих Луцької ЦБС, бібліотека с. Кременець Копачівської ТГ, Шацька публічна бібліотека, Публічна бібліотека Ківерцівської міської ради, Ратнівська публічна бібліотека, Луцька центральна бібліотека для дорослих.



Бібліотечні працівники, які є координаторами хабів цифрової освіти книгозбірень Волині, пройшовши навчання в межах проєкту Української бібліотечної асоціації «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти» (Проєкт реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації) удосконалюють роботу з цифрової грамотності навчаються самі і навчають користувачів.


Публічна бібліотека Локачинської селищної ради







Бібліотека-філія№1 Нововолинської ЦБС





Публічна бібліотека Рожищенської міської ради 








Луцька центральна бібліотека для дітей