пʼятниця, 21 червня 2019 р.

ІІ день школи молодого бібліотекаря "Професіоналізм+креативність=сучасний бібліотекар"


Учасниківзаняття школи молодого бібліотекаря «Професіоналізм + креативність = сучасний бібліотекар» приймала маневицька земля. Перед гостями свої двері гостинно відчинила бібліотека для дітей Колківської ОТГ. Особливо приємним став той факт, що  Ружицька Альона, бібліотекар бібліотеки для дітей Колківської селищної ради, сама була учасницею V школи молодого бібліотекаря. Надзвичайно розчулив учасників школи теплий прийом завідувачки бібліотеки-філії с. Велика Яблунька Маневицької районної ЦБС Оксани Манзюк, яка вітала гостей пахучим короваєм та квітами. З уст юних користувачів книгозбірні пролунали вітальні слова. 





У Маневичах гостей радо зустріла директор Маневицької центральної районної бібліотеки Любов Солов’янчик. Висвітлена нею тема «Бібліотека: професійні ідеї, сучасні проекти» була надзвичайно пізнавальною для бібліотечних фахівців. Учасників привітав в. о. начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Сергій Міщук.


У тісній співпраці Маневицької центральної районної  бібліотеки та Маневицької районної громадської організації ветеранів АТО на сході України було реалізовано проект який не залишив байдужим жодного, це новий формат культурного відпочинку – Бібліодворик. Основною метою якого є облаштування відкритого простору для спілкування та розваг; відродження  сімейного читання; залучення сімей учасників АТО до культурно-мистецьких заходів; урізноманітнення дозвілля громади новим форматом культурного відпочинку, що включає зони розваг та читання: «Будмайданчик», «Галявина казок», «Квартал розумників», «ВООКкросинг».
Спільно з Маневицькою районною громадською організацією інвалідів «Довіра» у Маневицькій центральній районній бібліотеці діє ще один успішний культурно-мистецький проект ART-CAFÉ  «Biblioteka»: територія активних, молодих, креативних!!! Основною метою «Арт-кафе» є засобами арт-мистецтва допомогти вирішити проблему самоствердження людей з інвалідністю; виявити та розкрити творчий потенціал дітей та молоді з особливостями розвитку та залучити їх до активного способу життя; привернути увагу громадськості до проблем осіб з інвалідністю та сприяти їх інтеграції в суспільство; проведення психологічної, фізичної та духовної реабілітації людей з інвалідністю. Саме головне, що арт-кафе повністю доступне для людей з обмеженими можливостями, люди на візках можуть безперешкодно потрапити в приміщення, та гарно провести час. Для діток з інвалідністю проводяться творчі майстер-класи, розвиваючі ігри, спілкування, Для слабозорих людей обладнано комп’ютерне місце з встановленою програмою та екранного доступу та синтезом мови. У фонді бібліотеки є аудіо-книги та видання шрифтом Брайля, фільми з сурдо-тифлоперекладом. На території «Арт-кафе» можна підготуватися до роботи чи навчання, скористатися безкоштовно Wi-Fi. Також в цьому «Арт-кафе» не рідкість тематичні кіно-вечори, музичні виступи, тренінги, лекції, цікаві зустрічі, виставки. Зокрема гості були зачаровані чудовими роботами, що демонструвалися на виставці «Плетіння з паперу» бібліотекаря ЦРБ Катерина Булик. Вона також провела для молодих бібліотекарів майстер-клас із виговлення квітів із паперу. По закінченню учасники отримали сертифікати, про проходження навчання під час V заняття школи молодого бібліотекаря.












Цікавою була екскурсія у Маневицький краєзнавчий музей. Присутні на власні очі могли побачити унікальний експонат, 12-метровий човен-довбанку, який знайшли у річці Стир влітку 2015 року місцеві рибалки майже на глибині 4 метрів,  в урочищі Гострий кут, між селами Старосілля та Копилля  Маневицького району області. Вік човна датується 1223 – 1295 роками, зроблений із верби білої, у ширину він – 75 сантиметрів, у глибину – до 1 метра. Можна сказати, що цей човен є сенсацією, адже наразі в Україні подібних ще не знаходили. Побачили і памятник бджолі, який занесено в книгу рекордів України, як найбільший монумент цій комасі в Україні. Висота бджоли – 3,3 метри, довжина – 2,6 метри, розмах крил – 2,5 метри, вага – 400 кілограм.


Хочеться подякувати бібліотечним працівникам маневиччини за теплий та гостинний прийом. Думаю, кожен із учнів школи молодого бібліотекаря зміг почерпнути для себе безліч цікавих ідей, які буде втілювати у стінах власних книгозбірень.

Немає коментарів:

Дописати коментар