Петро Петрович Мах – український громадський діяч, поет, письменник, публіцист, пісняр. Член Національної спілки письменників України з 1963 року, заслужений діяч мистецтв України з 2009 року, почесний професор Волинського національного університету імені Лесі Українки, лауреат літературної премії Національної спілки письменників України «Благовіст», обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського, обласної літературно-мистецької премії імені Олександра Гаврилюка. Почесний громадянин міста Луцька.
На відзначення 90-річчя від дня народження Петра Маха пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Життєдайні істини майстра» які включають сценарій літературного вечора «Він стоїть на крайполі...» та план книжкової виставки «Петро Мах: життєдайні істини майстра».
Збірник «Волинь бібліотечна в цифрах 2023 рік» містить аналіз діяльності публічних бібліотек області.
Даний збірник розрахований на спеціалістів у галузі бібліотечної справи, а також буде корисним працівникам органів влади та управління.
Методичні служби публічних бібліотек територіальних громад Волині (за результатами анкетування методистів публічних бібліотек області) / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки; уклад. Н. Харчук. – Луцьк, 2023. – 16 с.
З метою вивчення стану діяльності методичних служб публічних бібліотек
області, місця і ролі методиста бібліотеки в громаді, виявлення проблем в
роботі методистів, вивчення рівня їх адаптації до сучасних умов, кадрового
потенціалу та визначення перспектив подальшого розвитку в контексті сьогодення
проведено опитування на тему: «Методичні служби публічних бібліотек
територіальних громад Волині»
У виданні представлено
аналіз анкетування фахівців методичних служб публічних бібліотек територіальних
громад Волині.
У світ вдивляючись з любов’ю : метод.-бібліогр. матеріали / Волин.
ДОУНБ імені Олени Пчілки; уклад.: Т. М.
Грицюк, О. В. Гапонюк. –
Луцьк, 2023. – 23 с.
На відзначення 90-річчя від дня народження Віктора Лазарука пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «У світ вдивляючись з любов’ю», які включають сценарій літературного вечора «Син озерного краю» та план книжкової виставки «У світ вдивляючись з любов’ю».
Волинь бібліотечна в цифрах. 2022 рік / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки. – Луцьк, 2022. – 36 с.
Збірник «Волинь бібліотечна в цифрах. 2022 рік» містить аналіз діяльності публічних бібліотек області. Даний збірник розрахований на спеціалістів у галузі бібліотечної справи, а також буде корисним працівникам органів влади та управління.
Результати опитування розміщенні в даному виданні.
Бібліотека – Хаб цифрової освіти (за результатами анкетування бібліотечних установ області) / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Н. Харчук, Т. Борщевич. – Луцьк, 2023. – 40 с.
З метою уточнення наявності серед бібліотек області Хабів цифрової освіти та оновлення даних реєстраційного списку на сайті «Дія. Цифрова освіта» проведено онлайн-опитування «Бібліотека – Хаб цифрової освіти». Опитування проводилося працівниками науково-методичного відділу методом анкетування через Google-диск. Результати опитування розміщені у даному виданні.
Бібліотеки Волині у період війни
(з досвіду роботи бібліотек області) / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад. Н. А. Харчук. – Луцьк, 2022. – 36 с.
Бібліотеки Волині з перших днів вторгнення російських військ на територію нашої країни долучилися до великого волонтерського фронту і вкотре довели свою значимість і важливість для громади. Працівники та читачі бібліотек намагаються усіма можливими засобами забезпечувати надійний і дієвий тил: плетуть сітки, формують набори з сухофруктів, організовують флешмоби, різноманітні заходи на підтримку українських воїнів. Кожен робить те, що може, на що здатен, на що має ресурси і можливості, щоб наблизити нашу перемогу. В даному виданні пропонуємо досвід роботи бібліотек області в умовах воєнного стану.
Вебресурси бібліотек Волині. 2021 рік / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки. – Луцьк, 2022. – 32 с.
Одним із важливих напрямків діяльності бібліотеки є створення власного віртуального ресурсу, який є основною складовою іміджу бібліотеки в інформаційному просторі. Дане видання є результатом маркетингової розвідки, мета якої – вивчення та узагальнення рівня організації власних вебресурсів бібліотечних установ області. Розглянуто сучасний стан представлення бібліотек Волині у всесвітній мережі Інтернет.
Волинь бібліотечна в цифрах. 2021 рік / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки. – Луцьк, 2022. – 40 с.
Збірник «Волинь бібліотечна в цифрах. 2021 рік» містить аналіз діяльності публічних бібліотек області. Даний збірник розрахований на спеціалістів у галузі бібліотечної справи, а також буде корисним працівникам органів влади та управління.
Бібліотеки Волині в світі інновацій
(з
досвіду роботи бібліотечних установ області) / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад. Н. А. Харчук. – Луцьк,
2022. – 24 с.
Інновації стали невід’ємною частиною бібліотечного життя книгозбірень Волині. Найбільш успішно ця робота здійснюється в Ківерцівській, Маневицькій, Торчинській публічних бібліотеках, Нововолинській центральній міській бібліотеці, бібліотеці-філії с. Княгининок Луцької міської ЦБС. Серед лідерів інноваційного простору – Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотек імені Олени Пчілки. В даному виданні розміщені авторські матеріали про інноваційну діяльність Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки та окремо взятих бібліотечних установ Волині.
Майстер слова Феодосій Мандзюк : метод.-бібліогр. матеріали /
Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Л. М. Назарчук, Є. С. Лисюк, В. В.
Пащук. – Луцьк, 2021. – 20 с.
Актуальність, професійно відточене
слово, інтелігентність гумору і проникливість сатири притаманні творчості талановитого волинського митця – Феодосія
Мандзюка, який творив під творчим іменем Кость Волиняка. Автор писав просто і
відверто, весело й дотепно, тому його твори стали популярними серед широкого
кола читачів. Справжній майстер гострого слова запам’ятався своїм шанувальникам
щирістю, відкритістю і світлою посмішкою.
З нагоди відзначення 70-річчя від дня
народження Феодосія Мандзюка пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні
матеріали «Майстер слова Феодосій Мандзюк», які включають сценарій
літературного вечора «Його слово дихає народним гумором і теплом» та план
книжкової виставки «Феодосій Мандзюк: невмирущий талант із Волинського
родоводу».
Борис Харчук – родом і серцем з Волині : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Н. А. Харчук, Н. М. Воробей. – Луцьк, 2021. – 24 с.
Історія
сьогодення засвідчує повернення імен і спадщини талановитих митців-літераторів
України. Серед них особливо знаковою є постать українського письменника Бориса Харчука,
з-під пера якого вийшли твори, що залишаються назавжди в душі читача, в якому б
віці він їх не прочитав.
13 вересня 2021 року відомому українському письменнику, журналісту Борису Микитовичу Харчуку виповнилося б 90 років. Він прожив лише 57 років, з яких 30 років присвятив літературній ниві. Це був шлях чесного та мужнього письменника. З нагоди ювілейної дати пропонуємо методико-бібліографічні матеріали «Борис Харчук – родом і серцем з Волині», які включають сценарій літературного вечора «Я приречений померти вічним життям і жити вічною смертю» та план книжкової виставки «Україна! Це той Бог, до якого доростає душа…».
Діяльність публічних бібліотек області в територіальних громадах : обласне соціологічне
дослідження / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Н. А. Харчук, Є. С.
Лисюк. – Луцьк, 2021. – 48 с.
З
метою всебічного опрацювання проблемних аспектів розвитку бібліотечної справи в
області протягом І півріччя 2021 р. науково-методичний відділ Волинської
державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки
проводив дослідження щодо стану бібліотечної
галузі на місцевому рівні в територіальних громадах.
Результати дослідження, проведеного на обласному рівні, можуть стати в нагоді як бібліотечним працівникам публічних бібліотек, так і представникам органів місцевого самоврядування.
Збірник «Волинь бібліотечна в
цифрах. 2020 рік» містить аналіз діяльності публічних бібліотек області.
Даний збірник розрахований на спеціалістів у галузі бібліотечної справи, а також буде корисним працівникам органів влади та управління.
Валентин Мороз: постать на тлі епохи : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Л. М. Назарчук, Н. Д. Хомяк. – Луцьк, 2021. – 24 с.
Серед незламних в’язнів совісті, які прибули до вільного світу, був і син українського народу Валентин Мороз – історик, публіцист, дисидент. Його безкомпромісна громадянська позиція, жертовна посвята національній справі викликає захоплення і заслуговує стати прикладом для сучасного та наступних поколінь. Уродженець маленького волинського села, В. Мороз зумів стати авторитетним науковцем, талановитим опозиційним публіцистом, незламним борцем проти радянського тоталітаризму, справжнім символом українського визвольного руху у 1970-х роках.
На відзначення 85-річчя від дня народження В. Я. Мороза, (1936-2019) українського історика, дисидента пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Валентин Мороз: постать на тлі епохи», які включають сценарій літературного вечора «Світ без України мене не цікавить! Україна і український інтерес мусять бути у цьому світі» та план книжкової виставки «Валентин Мороз: у гроні чесних і сміливих».
Поетичний дивосад Сіми Кордунової (до 90-річчя від дня народження Сіми Дмитрівни Кордунової) : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Є. С. Лисюк, О. В. Гапонюк. – Луцьк, 2021. – 20 с.
Сіма Кордунова – волинська поетеса, небайдужа до долі нашої держави, яка більшість своїх поетичних рядків присвятила саме Волинській землі, рідній Україні. Її поезія – життєдайне джерело, звідки б’є справжнє й вічне українське слово.
До 90-річчя від дня народження Сіми Кордунової пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Поетичний дивосад Сіми Кордунової», які включають сценарій літературного вечора «Творчий ужинок Сіми Кордунової» та план книжкової виставки «Я по волі Божій – Українка і мене не можна розтоптати».
"Все жертвую для тебе, краю мій !" (до 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського) : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Л. М. Назарчук, А. А. Понагайба. – Луцьк, 2021. – 24 с.
На відзначення 150-річчя від дня народження Агатангела Кримського відомого поліглота і сходознавця – пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Все жертвую для тебе, краю мій !», які включають сценарій літературного вечора «Агатангел Кримський – чужинець, який став українцем» та план книжкової виставки «Агатангел Кримський – феномен у європейській та українській культурі».
Волинь бібліотечна в цифрах. 2019 рік : статистичний збірник / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки. – Луцьк, 2020. – 42 с.
Збірник «Волинь бібліотечна в цифрах. 2019 рік» містить аналіз діяльності публічних бібліотек області. Даний збірник розрахований на спеціалістів у галузі бібліотечної справи, а також буде корисним працівникам органів влади та управління.
Дожити до власного імені (до 60-річчя від дня народження Оксани Забужко) : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Л. М. Назарчук, В. І. Яринюк, І. П. Солтис. – Луцьк, 2020. – 28 с.
Оксана Забужко – багатогранна особистість, з певним усталеним публічним іміджем. Вона говорить так, що шкірою мимоволі біжать мурашки. Але кожне слово Оксани Забужко – урок щирості та гідності, що є найціннішими складовими не вигаданого, а справжнього людського життя. Кожна книга письменниці – з виразним власним творчим обличчям. Тому й нерідко вони «збурюють» українську тишу, дають підстави для «схрещення мечів». Та які б «ярлики» не навішувалися, творчість Забужко – явище європейського масштабу.
На відзначення 60-річчя від дня народження Оксани Забужко української поетеси, письменниці, літературознавця, публіциста – пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Дожити до власного імені», які включають сценарій літературного вечора «Жінка і Митець – Оксана Забужко» та план книжкової виставки «Залишити нащадкам правдиве слово про добу».
Шляхом чуття і страждання (до 125-річчя від дня народження Галини Орлівни) : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Є. Лисюк, О. Ковальчук. – Луцьк, 2020. – 14 с.
Галина Орлівна (Галина Іванівна Мневська) – одна з численних жертв репресивного сталінського режиму, який перегнув їй шлях літературної творчості, вирвав із рук перо і змусив служити чужим інтересам, а не своїй державі і своєму народові. Доля цієї жінки-письменниці трагічна. Дві збірки новел – «Шляхом чуття» і «Перед брамою» – стали художнім відкриттям її таланту.
До 125-річчя від дня народження Галини Орлівни української письменниці, актриси, педагога – пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Шляхом чуття і страждання», які включають сценарій літературного вечора «Повернута із забуття» та план книжкової виставки «Стежками життя і творчості Галини Орлівни».
«Спинивши вічність, ожила в граніті» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки) : метод-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: Н. А. Харчук, Г. І. Піщаницька. – Луцьк, 2020. – 28 с.
Історія знає багато чудових творінь людського генія. До них належать, зокрема, й численні пам’ятники і монументи, що їх нерідко називають історією, закарбованою в бронзі і граніті. Пам’ятники, що встановлені на честь геніальної поетеси Лесі Українки органічно злилися з ландшафтами міст і сіл, стали гордістю нашого народу.
Із нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Спинивши вічність, ожила в граніті», які включають сценарій літературно-мистецького вечора «Будуть приходити люди… Їм промовляти душа моя буде» та план книжкової виставки «У камені, мармурі і бронзі».
Пекуча правда історії (до Дня пам'яті українських жертв окупаційних режимів на території Волині) : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад. Н. А. Харчук, Н. М. Воробей. – Луцьк, 2019. – 24 с.
Ростислав Братунь - останній з романтиків, видатний український поет, громадський діяч. З нагоди 90-ї річниці від його дня народження видано матеріали, які включають сценарій літературного вечора "Вкарбований у серце України" та план книжкової вставки "Ще не було епохи для поетів, але були поети длоя епох".
"Волинська грань польської літератури" : метод.-бібліогр. метаріали / Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад.: І. Снітко, О. Гапонюк - Луцьк, 2017. - 15 с.
З нагоди 160-ї річниці від дня народження Габріелі Запольської видано матеріали, які включають сценарій літературного вечора "Натхнення їй дала Волинь" та план книжкової виставки "Ніде моя душа не жила так повно, як на Волині".
Волинь бібліотечна в цифрах. 2016 рік. / Волин. обл. універс. наук. б-ка ім. Олени Пчілки. - Луцьк, 2017. - 24 с.
На відзначення 100-літнього ювілею українського художника-графіка, вояка УПА, видано матеріали, які включають сценарій літературного вечора "Мистецтво та зброя Ніла Хасевича" та план книжкової виставки "Памяті Ніла Хасевича: перед вічністю високого неба".
На відзначення 75-річчя від дня народження К.Т. Шишка - українського художника і поета пропонуємо вашій увазі матеріали, які включають сценарій літературного вечора "Я хотів би будити прекрасне в людині" та план книжкової виставки "Кость Шишко: гордий правдоохоронець, літератор і художник".
«Співець рідного краю» : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. держ. обл. універс. наук. б-ка. ім. Олени Пчілки; уклад. О. А. Синиця, С. В. Сидорук. – Луцьк, 2016. – 16 с.
З нагоди відзначення 75-річчя від дня народження С. Ф. Кривенького видано матеріали які включають сценарій літературного вечора «Доля піснедара – наче яскрава зоря» та план книжкової виставки «Пісенна криниця Степана Кривенького».
З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження М.П. Левицького – українського письменника, культурного діяча, педагога, лікаря і дипломата – пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали, які включають сценарій літературного вечора «А явір пам'ять на гілках колише» та план книжкової виставки «Сонячна дорога до людських сердець у безсмертя»
«Трагедія Луцької в'язниці: ми пам'ятаємо»: метод.-бібліогр. матеріали / Волин. держ. обл. універс. наук. б-ка ім. Олени Пчілки; уклад. І. І. Снітко, Н.Д. Хомяк. – Луцьк, 20 с.
23 червня Волинь у скорботі згадує особливо трагічну сторінку своєї історії. Цього дня 75 років тому, Луцьк був омитий кров’ю політичних в’язнів. Пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали, які включають сценарій літературного вечора «Невідома сторінка Волинської трагедії» та план книжкової виставки «Пекло біля замку Любарта».
Незламний дух нескореної нації : зб. сценаріїв нац.-патріот. тематики за підсумками конкурсу (1,2,3 місце). Вип. 1 / Упр. культури вол. обл. держ. адмін.; Вол. держ. обл.універс. наук. б-ка ім. Олени Пчілки ; ГО "Вол. обл. від-ня Української бібліотечної асоціації" ; авт. передм. та ред. Л. А. Стасюк ; упоряд : Л. М. Назарчук, О. А. Синиця, І. І. Снітко . - Луцьк, 2016. - 42 с.
Незламний дух нескореної нації : зб. сценаріїв нац.-патріот. тематики за підсумками конкурсу : кращі сценарії, схвалені журі конкурсу. Вип. 2 / Упр. культури вол. обл. держ. адмін.; Вол. держ. обл.універс. наук. б-ка ім. Олени Пчілки ; ГО "Вол. обл. від-ня Української бібліотечної асоціації" ; ред. Л. А. Стасюк ; упоряд : Л. М. Назарчук, О. А. Синиця, І. І. Снітко . - Луцьк, 2016. - 42 с.
Немає коментарів:
Дописати коментар