Волинське обласне відділення УБА

Девіз ВГО Українська бібліотечна асоціація 2024 року

"БІБЛІОТЕКА - РАЗОМ МОЖЕМО БІЛЬШЕ"

Девіз ВГО Українська бібліотечна асоціація 2023 р. «Бібліотека – твоя синергія перемоги»Девіз ВГО Українська бібліотечна асоціація 2022 року


Девіз ВГО Українська бібліотечна асоціація 2021 року 


Девіз УБА 2020 року


_________________________________________________________________________________

Девіз УБА 2018 р. «Бібліотек@ – все тут, всі тут!»

Члени правління Волинського обласного відділення УБА:
  •  Стасюк Л.А. – директор Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки;
  •  Єфремова А.С. – директор обласної бібліотеки для юнацтва;
  • Граніч Н.В. – директор обласної бібліотеки для дітей;
  •  Назарчук Л.М. – завідувач науково-методичного відділу Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки;
  •  Михальчук Л.І. – директор Ківерцівської районної ЦБС;
  • Божик Г.М. – директор Ковельської районної ЦБС;
  •  Бочарова Н.І. – заступник директора комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система» по роботі з дітьми;
  • Харчук Н.А. – завідувач методико-інформаційного відділу Луцької центральної районної бібліотеки;
  • Барда Є.С.  –  провідний бібліотекар бібліотеки-філії с. Радомишль Луцької районної ЦБС, член молодіжної секції УБА.

Волинь представляють у молодіжній секції УБА: Гавенко Марина - бібліотекар Луцької центральної міської бібліотеки,Яскульська Анна - методист Старовижівської центральної районної бібліотеки, Барда Євгенія - провідний бібліотекар бібліотеки-філії с. Радомишль Луцького району, які є ініціаторами багатьох починань у своїх колективах і громадах, беруть участь у наукових конференціях і заходах УБА всеукраїнського та обласного масштабу.


ІІІ Зимова школа молодих бібліотекарів

     
       З 2 по 5 лютого 2016 р. в с.Ізки Закарпатської обл. Українська бібліотечна асоціація провела ІІІ Зимову школу молодих бібліотекарів. Учасниками Школи стали молоді та креативні бібліотекарі з різних бібліотек всієї України, що були відібрані на конкурсній основі та сплатили реєстраційний внесок. Таких учасників було 21. Представниками з Волинської області стали Солодуха Микола (реєстраційний внесок сплачено Волинським регіональним відділенням УБА), Яскульська Ана та Барда Євгенія  відвідали Зимову школу за власний рахунок.
   
     Волинські бібліотекарі зарекомендували себе, як активні учасники творчих занять ІІІ Школи молодих бібліотекарів. Солодуха Микола провів тренінг "Бібліотека та е-урядування" та поділився досвідом роботи Любомльської ЦРБ. 
    Учасники ІІІ Зимової школи відпрацювали 9 уроків з таких тем, як: партнерство, авторське право, брендинг, створення медіапродуктів у бібліотеці, медіатеки. Корисну інформацію, отриману під час навчання вони будуть використовувати в повсякденній роботі.
Звернення до бібліотечної громади про допомогу!

      
До усіх небайдужих людей, усієї бібліотечної громади звертається з листом директор Локачинської центральної районної бібліотеки Волинської області –  Людмила Мариняк: «Світлана Іванівна Михалюк вже дванадцять років працює завідуючою бібліотекою-філією села Привітне Локачинської ЦБС Волинської області. Місцеві жителі поважають її не лише за професіоналізм, а й за людяність, щирість душі і добре серце. Пані Світлана легко знаходить спільну мову і з школярами, і з студентами, і з пенсіонерами, кожному щось підкаже, порадить, допоможе зорієнтуватись у широкому арсеналі книг та періодики, який представлений на полицях книгозбірні.  ЇЇ щире, добре серце завжди відкрите для всіх. Така вже в неї вдача – спішити допомогти іншим, а свій біль і свої негаразди таїти в собі. А їх у Світлани є достатньо. Адже кожен день потрібно доглядати за мамою – інвалідом І групи, яка вже 20 років прикута до ліжка. Це забирає багато сил і терпіння, при тому, що у Світлани немає ні сестри, ні брата та й тато давно помер.
     В селі мало хто знає, що допомога тепер потрібна і самій Світлані Іванівні. Вада суглоба правої ноги призвела до того, що одна її кінцівка на чотири сантиметри коротша іншої. Ще при народженні лікарі діагностували коксартроз ІІ-ІІІ ступеня. До слова, повністю вилікувати цю недугу неможливо, тож протягом усього життя Світлані доводилося періодично підліковуватись в стаціонарі, а ще – боротися з власними комплексами, пов’язаними з кульгавістю. 
Останнім часом стан здоров’я жінки, на жаль, суттєво погіршився – недуга прогресує. Через сильні болі в нозі Світлані Іванівні стало важко навіть добиратися до роботи, вже не говорячи за якісь фізичні навантаження. Раніше обласні медики, до яких жінка зверталась за консультаціями, радили якомога довше обходитись без хірургічного втручання, а нині одноголосно констатують, що потрібна негайна заміна хворого суглоба на штучний протез. «Якщо операції не зробити вчасно, можете залишитись інвалідом, назавжди прикутим до візка…»  –  неодноразово чула жінка з вуст медиків.
Вартість інпланта, без витрат на операцію і реабілітацію, становить 70 тисяч гривень. Зрозуміло, що такої суми в сільської родини немає. Тож,  колектив Локачинської ЦРБ, Волинське обласне відділення УБА звертається з проханням до бібліотечної спільноти України допомогти коштами. Нехай Ваш невеликий внесок буде суттєвою підтримкою для цієї терпеливої і мужньої жінки. Бо як кажуть в народі: «З миру по нитці, а бідному сорочка».
Кошти надсилати на : особовий рахунок  26258500617208
 Локачинське відділення ТВБВ Ощадбанку
 р/р 292419010121                             МФО 303398
         код ЄДРПОУ 09303328                   для Михалюк Світлани Іванівни


Форум надихає


Креативні, сучасні, молоді бібліотекарі Волині  Яскульська Анна, Соколюк Наталія, Гавенко Марина та Барда Євгенія відвідали Перший форум молодих бібліотекарів, який проходив 7-8 квітня у місті Києві. 


Своїми враженнями про форум ділиться Соколюк Наталія, бібліотекар ВДОУНБ імені Олени Пчілки: "Привітно зустрічав нас Київ, а особливо Національна парламентська бібліотека, куди на Перший Всеукраїнський форум молодих бібліотекарів з,їхались учасники з різних міст і сіл України, такоє іноземні гості з Естонії,Молдови, Білорусі.
На форумі «Бібліотека на мапі міста» ми обговорювали діяльність сучасних інноваційних бібліотек, піднімали питання грантового менеджменту, вчилися організовувати креативні масові заходи.
Окремо я дякую за розважальний квест «Ніч у бібліотеці в стилі Гаррі Поттера», який організував колектив Науково-технічної бібліотеки НТТУ «КПІ». Особисто я отримала масу задоволення від ходіння нічними лабіринтами і кімнатами, розгадуванням магічних завдань за мотивами книжки."

Анна Яскульська також позитивно відгукується про форум: "Цікаво було спілкуватись та працювати по групах з колегами із закордонних книгозбірень. У них інший підхід до роботи, хоча в дечому такий же.
Програма була насиченою та урізноманітнена екскурсіями містом, Парламенською бібліотекою, нічною бібліотекою КПІ, Гетте-Інститутом в Україні.
 Учасники форуму долучились до планування роботи МС УБА в 2016 році, так ми в командах працювали над додатком, який би містив інформацію про бібліотеки України їх послуги."


Підтримуємо ініціативу УБА


Волинське обласне відділення Української бібліотечної асоціації долучилося до акції "Передплати газету для мешканців зони АТО" пердплатили газету "Слово просвіти". З травня місяця мешканці м. Старобільська будуть мати доступ до україномовного періодичного видання. 


Немає коментарів:

Дописати коментар