середа, 20 грудня 2017 р.

День методиста «Спілкуємося... Вчимося... Впроваджуємо...»

18 грудня 2017 року на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбувся День методиста «Спілкуємося... Вчимося... Впроваджуємо...». Було розглянуто актуальні питання розвитку публічних бібліотек Волині в умовах формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ). На семінарі були присутні методисти ще існуючих ЦБС та бібліотекарі публічних бібліотек, які відійшли в ОТГ.
Щоб увійти в європейську родину, Україна взяла на себе зобов’язання за короткий час впровадити нові демократичні процедури функціонування державних структур і децентралізація є однією з форм, яка буде сприяти цьому процесу. Бібліотеки – це організації, які розвиваються разом з громадою. Проблеми, перспективи розвитку публічних бібліотек в умовах формування ОТГ висвітлила у своєму виступі директор Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки Людмила Стасюк.
Про систему електронних послуг бібліотеки, дистанційне навчання бібліотекарів вели розмову заступники директора бібліотеки Наталія Рибачук та Євгенія Євтушок.
   «Питання статистичної та електронної звітності публічних бібліотек.  Бібліотеки  ОТГ в ЕСМаР» висвітлила Лариса Назарчук – завідувач науково-методичного відділу Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки.
У рамках Дня методиста відбувся круглий стіл  «Методична служба –  запорука успішної діяльності публічних бібліотек в умовах децентралізації», під час якого було розглянуто ряд питань, а саме: варіантності моделей організації бібліотек України та області в ОТГ; вплив реформи децентралізації на публічні бібліотеки та їх мережу; проектно-програмна діяльність та обізнаність з написання проектів; проведення дослідження «Кадрові ресурси публічних бібліотек: стан та перспективи розвитку», ініційованого Міністерством культури України та Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого; вимоги видавничого оформлення методичних видань; креативні індустрії як один з пріоритетів економічного розвитку в провідних країнах світу.
У Волинській області утворено 39 об’єднаних територіальних громад, у 9 з них бібліотеки перейшли у комунальну власність ОТГ. Головні публічні бібліотеки цих ОТГ покликані самостійно вирішувати питання комплектування фондів, методичного забезпечення книгозбірень своїх громад. Нині в області триває процес вибору моделей та організаційного оформлення мережі бібліотек, які обслуговують користувачів громади. У Прилісненській, Зимненській, Устилузькій, Княгининівській ОТГ такий процес наближається до завершення. Волинська ДОУНБ імені Олени Пчілки має намір організувати у 2018 році на базі публічної бібліотеки Прилісненської ОТГ школу професійної майстерності з питань бібліотечного обслуговування в умовах децентралізації. Завдяки проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) було створено у соціальній мережі Facebook відкриту групу «Піар-клуб бібліотек ОТГ Волині», де висвітлюється життя громад через блоги  бібліотек як центрів достовірної та оперативної відкритої інформації.





Немає коментарів:

Дописати коментар