четвер, 2 листопада 2017 р.

ВАЛЕР’ЯН ПОЛІЩУК – НОСІЙ НАТХНЕННОГО ВОГНЮ


Саме в ці листопадові дні минає 80 років з часу, коли в урочищі Сандормох почали розстрілювати українську інтелігенцію. 2 листопада у стінах Волинської ДОУНБ імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір «Носій натхненного вогню», присвячений одному з представників «Розстріляного Відродження» – Валер’яну Львовичу Поліщуку. Валер’ян Поліщук – український письменник, поет і прозаїк, літературний критик, публіцист. Емоційний, запальний ще з гімназійного віку, зорієнтований на національну ідею, зі щирим вболіванням за своїх соціально і національно пригноблених співвітчизників, безкомпромісний, максимально категоричний, але водночас і довірливий, надзвичайно життєлюбний і працьовитий.
Сценарій заходу підготували працівники науково-методичного відділу, які стали ведучими.

Вечір відвідав автор есею «Валер’ян Поліщук: уста громохкі цілого народу» Ігор Ольшевський, письменник, член НСПУ, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського. 

Надія Гуменюк, українська письменниця, заслужена журналістка України, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки, лауреат премій: «Благовіст», Родини Косачів, ім. Олександра Олеся, ім. Віктора Близнеця, обласної літературно-мистецької премії ім. Агатангела Кримського, багаторазовий лауреат конкурсу «Коронація слова» та конкурсу радіоп’єс «Відродимо забутий жанр», розповіла про те, яке місце у її творчості посідає дослідження життя і творчості Валер’яна Поліщука, а також зачитала уривок власного твору «Валер’ян Поліщук. Від Парнасу до Голгофи».


Дослідник життя і творчості, а також родич Валер’яна Поліщука Зіновій Суходуб – український письменник, публіцист, Заслужений журналіст України, лауреат 2-х премій імені В’ячеслава Чорновола (Всеукраїнської та обласної) та премії імені Валер’яна Поліщука, автор фільмів та упорядник 4-х книг «Вибране», «Мудрий слон», «Коли жити – гордо жити!», «Блажен, хто може горіти…», який прибув до нас зі Львова, у своєму виступі подякував всім присутнім, і зокрема, волинянам за те, що вони шанобливо ставляться до постаті Валер’яна Поліщука.


Під час заходу звучала поезія Галини Гордасевич, Василя Гея, Інни Головачук, присвячена поету, а також твори Валер’яна Поліщука у виконанні працівників бібліотеки.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар