пʼятниця, 24 березня 2017 р.

Натхнення їй дала Волинь

Цьогоріч як в Польщі, так і на Волині відзначають 160-річчя з дня народження визначної польської акторки, письменниці, феміністки Габріелі Запольської, котра багато зробила задля мирного співіснування двох братніх народів – українського та польського, понад усе цінувала загальнолюдські цінності. 
23 березня у ВДОНБ імені Олени Пчілки зібралися читачі та прихильники творчості Габріелі Запольської, яка народилася у Ківерцях 30 березня 1857 року. 
Сценарій до заходу підготували працівники науково-методичного відділу, які стали ведучими. Вечір відвідала Тереса Хрущ, консул Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку. У своєму виступі вона подякувала всім присутнім і, зокрема, волинянам за те, що вони шанобливо ставляться до історії польської культури. 
Олена Бірюліна - завідувач музею Луцького братства, розповіла цікаві факти з історії родоводу родини Корвін-Пєтровських. Ознайомила присутніх з новими даними про письменницю, які були знайдені в архівах Луцька та Києва. 
Дослідник і краєзнавець Сергій Гупало, який переклав з польської мови відомий роман Запольської "Мелашка", обіцяв перекласти ще одну книгу авторки. Однак, що це за твір не озвучив, так як хоче, щоб це стало великою несподіванкою для поціновувачів творчості польської письменниці. 
Про постановку вистав за творами Габріелі Запольської у Луцьку, розповів режисер Володимир Ткаченко та краєзнавець Валентин Люпа. 
Волинський живописець Володимир Жупанюк присвятив пам'яті Габріелі Запольської сюжетну композицію «Пані Габріеля, вибачте». Художник розповів історію написання картини, про те як вивчав творчість Габріелі Запольської.  
Волинська обласна державна адміністрації у березні 2016 року звернулася до Генерального Консульства Республіки Польща щодо можливості співфінансування відновлювальних робіт на родинній садибі Габріелі Запольської у с.Прилуцькому, Ківерцівського району Волинської області. Олександр Омельчук, депутат Волинської обласної ради порушує питання відновлення садиби. Зокрема він висловив своє бачення, щодо співпраці з Консульством Республіки Польща. 
Вечір завершився виступом Світлани Зінчук, голови Волинської обласної спілки вчителів-полоністів імені Габріелі Запольської. 
Під час заходу звучали уривки з творів Габріелі Запольської та пісні на польській мові.  


Немає коментарів:

Дописати коментар