середа, 2 квітня 2025 р.

Відеоконсультації з бібліотечними працівниками

   Науково-методичним відділом Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки впродовж лютого та березня 2025 року було організовано ряд індивідуальних відеоконсультацій з бібліотечними працівниками публічних бібліотек територіальних громад області щодо роботи в Електронній системі моніторингу базової мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР).  Заняття проводилися не лише онлайн, але й офлайн – індивідуальні практикуми.

                        

 

четвер, 20 березня 2025 р.

Онлайновий тренінг для бібліотекарів

 19 березня 2025 року у Хабі цифрової освіти Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки для бібліотечних працівників Волині проведено онлайновий тренінг «Портал «Дія. Освіта» та можливості для бібліотекарів». Заняття  організовано в межах проєкту «Навчаємося інноваційно – удосконалюємося професійно», який впроваджує науково-методичний відділ та відділ автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій.

МЕТА ПРОЄКТУ: формування навичок та вмінь з інформаційної, медійної та цифрової грамотності бібліотечних працівників області.

ЗАВДАННЯ ПРОЄКТУ: організація інноваційних форм навчання інформаційної, медійної та цифрової грамотності, що сприятиме  підвищення професійної рівня знань сучасного бібліотекаря та якісного бібліотечного обслуговування населення у громадах Волині.

З вітальним словом до учасників звернулася завідувачка науково-методичного відділу головної книгозбірні Волині, тренер Хабу цифрової освіти Наталія Харчук.


Під час заходу учасники дізналися, як ефективно застосовувати освітні ресурси платформи для власного професійного розвитку та організації навчальних ініціатив у бібліотеках. Навчання провела завідувачка відділу автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій, тренер Хабу цифрової освіти Софія Ворожейкіна.

На завершення учасники заповнили анкету зворотного зв’язку.


четвер, 6 березня 2025 р.

Участь у поетичному марафоні "Читаємо Шевченка разом"

 

Щорічно в березні у стінах Волинської обласної  універсальної  наукової  бібліотеки імені Олени Пчілки проводиться поетичний марафон «Читаємо Шевченка разом». Методист науково-методичного відділу Валентина Заєць також долучилася  до заходу, прочитавши вірш Тараса Шевченка «Думка».




середа, 5 березня 2025 р.

Обласний практикум на тему: «Публічні бібліотеки Волині в електронній звітності ЕСМаР».

Сьогодні науково-методичним відділом Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки для новопризначених працівників публічних бібліотек проведено обласний практикум на тему: «Публічні бібліотеки Волині в електронній звітності ЕСМаР». Навчання проведено в межах реалізації проєкту «Навчаємося інноваційно – удосконалюємося професійно».

МЕТА ПРОЄКТУ: формування навичок та вмінь з інформаційної, медійної та цифрової грамотності бібліотечних працівників області.

ЗАВДАННЯ ПРОЄКТУ: організація інноваційних форм навчання інформаційної, медійної та цифрової грамотності, що сприятиме підвищення професійної рівня знань сучасного бібліотекаря та якісного бібліотечного обслуговування населення у громадах Волині.
З вітальним словом до присутніх звернулася т. в. о. директора головної книгозбірні Волині Наталія Граніч, яка наголосила на важливості електронної звітності та правильності її заповнення.

Практичні заняття проводили: заступник директора з наукової роботи Євгенія Євтушок та завідуюча науково-методичного відділу Наталія Харчук. Технічну підтримку здійснювала завідуюча відділу автоматизації та комп’ютерних бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна.

вівторок, 18 лютого 2025 р.

Онлайновий тренінг щодо заповнення звітності ЕСМаР 2024

 18 лютого 2025 року для бібліотечних працівників публічних бібліотек Волині проведено онлайновий тренінг щодо заповнення електронної звітності ЕСМаР 2024.

Завідувачка науково-методичного відділу Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки Наталія Харчук наочно продемонструвала етапи заповнення  звітності: як увійти в систему, заповнити і подати звіт; як переглянути, надрукувати та вивантажити звіт в Excel; як заповнити і подати звіт замість підлеглої бібліотеки; як надіслати запит на редагування звіту; як переглянути та експортувати до Excel сумарний звіт по усіх бібліотеках громади; як переглянути звіти бібліотек своєї ТГ, статуси звітів бібліотек та історії зміни статусів; як змінити та відновити свій пароль.                                                  




На завершення зустрічі відбулося обговорення поточних ситуацій введення статистичних даних в систему ЕСМаР, надані відповіді на питання.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Меморандуми про співпрацю

   Методична підтримка діяльності публічних бібліотек Волині спрямована на розвиток бібліотечної галузі області та задоволення інформаційних потреб мешканців територіальних громад сучасними бібліотечними послугами. Вона має важливе завдання – підвищення ефективності бібліотечної роботи, впровадження інновацій для оновлення і покращення якості бібліотечного обслуговування. З цією метою Волинською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олени Пчілки, як головним методичним центром для публічних бібліотек регіону, підписано Меморандуми про співпрацю  з усіма територіальними громадами, де визначено основні сфери співпраці.

11 лютого 2025 року з метою забезпечення безперервного і цілеспрямованого професійного розвитку бібліотекарів, підвищення їх компетентності відбулася професійна зустріч бібліотечних працівників публічних бібліотек Підгайцівської територіальної громади, на якій підписано Меморандум про співпрацю між Волинською ОУНБ імені Олени Пчілки та КЗ «Центральна публічна бібліотека Підгайцівської сільської ради».

четвер, 6 лютого 2025 р.

Проєктна діяльність науково-методичного відділу 2025

У 2025 році науково-методичний відділ продовжує організовувати заходи щодо підвищення професійного рівня бібліотечних працівників публічних бібліотек Волині. З цією метою будуть діяти проєкти:

«ДОСВІД БІБЛІОТЕК ВОЛИНІ:

ВИВЧАЄМО ТА ВПРОВАДЖУЄМО»

Мета проєкту: вивчення досвіду роботи публічних бібліотек Волині, впровадження кращих практик та популяризація діяльності бібліотечних установ у всесвітній мережі Інтернет.

Завдання: моніторинг публікацій та поширення кращого досвіду діяльності бібліотек області через сторінку науково-методичного відділу соціальної мережі Facebook.

«ЯКІСНІ  БІБЛІОТЕЧНІ ПОСЛУГИ –

ЖИТЕЛЯМ ГРОМАД ВОЛИНІ»

(спільно з відділом автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій)

Мета проєкту: модернізація змісту діяльності бібліотечних установ області для надання жителям громад Волині якісних бібліотечних послуг.

Завдання: організація навчання бібліотечних працівників області з метою підвищення їх професійного рівня (регіональний тренінговий центр). Виїзди в бібліотеки (за запитом), обстеження їх діяльності та надання фахової допомоги.

«НАВЧАЄМОСЯ ІННОВАЦІЙНО –

УДОСКОНАЛЮЄМОСЯ ПРОФЕСІЙНО»

(інформаційна, медійна та цифрова грамотність для бібліотекарів)

Мета проєкту: формування навичок та вмінь з інформаційної, медійної та цифрової грамотності бібліотечних працівників області.

Завдання: організація інноваційних форм навчання інформаційної, медійної та цифрової грамотності, що сприятиме  підвищення професійної рівня знань сучасного бібліотекаря та якісного бібліотечного обслуговування населення у громадах Волині.

«БІБЛІОТЕКИ – ХАБИ ЦИФРОВОЇ ОСВІТИ»

 (спільно з відділом автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій)

Мета проєкту: підвищення рівня цифрової грамотності бібліотечних працівників області, надання методичної та практичної допомоги в організації роботи бібліотек – Хабів цифрової освіти.

вівторок, 4 лютого 2025 р.

Досвід публічних бібліотек Волині. 2024

Досвід публічних бібліотек Волині. 2024 рік / Волинська ОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад. Н. Харчук. – Луцьк, 2025. –  24 с.

На сторінках даного видання розміщено досвід роботи публічних бібліотек Волині з різних напрямків роботи, а також кращі практики бібліотек, які стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Бібліотека року 2024».

неділя, 26 січня 2025 р.

"Навчаємося інноваційно - удосконалюємося професійно"

 У новому 2025 році науково-методичним відділом Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки започатковано регіональний проєкт «Навчаємося інноваційно – удосконалюємося професійно». Основною метою проєкту є формування у бібліотечних працівників області навичок та вмінь з інформаційної, медійної та цифрової грамотності. Завдання проєкту: організація та проведення інноваційних форми навчання, що сприятиме  підвищення професійної рівня знань сучасного бібліотекаря та якісного бібліотечного обслуговування населення у громадах Волині.

В межах реалізації проєкту у січні 2025 року для бібліотечних працівників територіальних громад області були організовані години професійних порад «Актуальні питання бібліотечної статистичної звітності 2024». В ході їх проведення надавалися практичні поради по заповненню бланків статистичної звітності бібліотек області №6-НК (зведена) (річна) «Зведений звіт про діяльність публічних бібліотек», №80-а-рвк (річна) «Зведений звіт публічних та спеціальних бібліотек». Виправляли помилки та неточності в ході здачі статистичних звітів за підсумками 2024 року.