вівторок, 17 грудня 2024 р.

До 100-річчя від дня народження Григорія Гуртового

    Козацького роду, волинської вдачі (до 100-річчя від дня народження краєзнавця, засновника Торчинського народного історичного музею, заслуженого працівника культури України) : метод.-бібліогр. матеріали / Волин. ДОУНБ імені Олени Пчілки; уклад.: Н. Харчук,  Ю. Ціхоцька. – Луцьк, 2024. – 24 с.

Цьогоріч відомому волинському краєзнавцю Григорію Гуртовому виповнилося би 100 літ. Член Національної спілки краєзнавців України, активний учасник багатьох краєзнавчих конференцій, де висвітлював цікаві й невідомі сторінки історії Волині, Луцького району. Написав кілька сотень науково-публіцистичних краєзнавчих статей та видав десять книг. Залишив по собі рукотворний пам’ятник – Торчинський народний історичний музей, що нині носить ім’я фундатора.

На відзначення 100-річчя від дня народження Григорія Олександровича Гуртового пропонуємо вашій увазі методико-бібліографічні матеріали «Козацького роду, волинської вдачі», які включають сценарій літературного вечора «Життя у пошуку, горінні й творчості» та план книжкової виставки «Григорій Гуртовий – співець історії рідного краю».

четвер, 12 грудня 2024 р.

Моніторингові результати проєкту

12 грудня 2024 року відбулося обговорення результатів моніторингу проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти» який реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції, та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації. До онлайн-зустрічі долучилися тренери Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки – завідувачка науково-методичного відділу Наталія Харчук та завідувачка відділу автоматизації та комп’ютерних бібліотечних технологій Софія Ворожейкіна. 

Вітаємо координатора Хабу цифрової освіти бібліотеки-філії с. Кременець КЗ «Копачівська публічна бібліотека» Наталію Герман, яка увійшла до 20 кращих бібліотек-Хабів цифрової освіти України і отримає в подарунок планшет.

 Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам проєкту «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти» за активну участь.

Тренінг "Актуальні питання бібліотечної звітності"


     12 грудня 2024 року відбувся онлайновий тренінг на тему: «Актуальні питання бібліотечної звітності», організований науково-методичним відділом Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки. Під час заходу були надані практичні поради із заповнення бланків державної бібліотечної статистичної звітності №6-НК (річна), №6-НК (річна)(зведена), №80-а-рвк, особливості заповнення електронної звітності ЕСМаР та пояснювальної записки за підсумками роботи 2024 року.




                                                                                         На завершення завідувачка науково-методичного відділу Наталія Харчук відповіла на запитання учасників. До тренінгу долучилося понад 80 представників територіальних громад області.

середа, 11 грудня 2024 р.

Підсумки навчання та вручення сертифікатів

             11 грудня 2024 року в регіональному тренінговому центрі Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки відбулося підведення підсумків навчання бібліотечних працівників територіальних громад області в межах проєкту «Якісні бібліотечні послуги – жителям громад Волині», який впроваджується науково-методичним відділом та відділом автоматизації і комп’ютерних бібліотечних технологій.

Мета проєкту: модернізація змісту діяльності бібліотечних установ для надання жителям громад Волині якісних бібліотечних послуг.  Організація навчання бібліотечних працівників з метою підвищення їх професійного рівня та цифрової грамотності.

Бібліотечним працівникам вручено сертифікати про успішне проходження циклу тренінгів.








Бажаємо бібліотекарям, щоб нові знання та навички вони успішно запроваджували у своїй бібліотечній діяльності, постійно удосконалювали фахову майстерність та зростали професійно.

     11 грудня 2024 року методисти Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки долучилися до онлайнового заходу «Арттерапія в бібліотеці: як відповідально та професійно втілювати такий метод». Zoom-зустріч організована Львівською обласною бібліотекою для дітей в межах діалогової онлайн-студії для бібліотекарів LeoTalks.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Тренінг з першої психологічної допомоги

6 грудня 2024 року завідувачка науково-методичного відділу Волинської ОУНБ імені Олени Пчілки  долучилася до тренінгу з першої психологічної допомоги, який організовано Міністерством культури та стратегічних комунікацій України спільно з Товариством Червоного Хреста України.


Онлайн тренінг дав навички та знання щодо розуміння першої психологічної допомоги (ППД), як дотримуватися принципу «Не нашкодь».  Говорили про безпеку, гідність, права, культурний контекст, конфіденційність і як цього дотримуватися під час надання допомоги. Ознайомилися з принципами «Дивитись», «Слухати», «Направляти». На завершення розглянули питання «Що потрібно, щоб підготуватись до ППД?» та турбота про себе.

Дякуємо за змістовну та корисну інформацію! Нові знання та навички!

четвер, 5 грудня 2024 р.

Навчаємося та навчаємо у бібліотеках-Хабах цифрової освіти Волині

 Бібліотеки Волині входять до мережі Хабів цифрової освіти, тобто є місцями, де кожен громадянин може безоплатно здобути цифрові навички та отримати доступ до цифрових послуг.


Навчаємося та навчаємо у бібліотеках-Хабах цифрової освіти Волині (з досвіду роботи публічних бібліотек області) / Волин. ОУНБ ім. Олени Пчілки ; уклад. Н. Харчук. – Луцьк, 2024. – 28 с.

Видання включає опис досвіду роботи бібліотек-Хабів цифрової освіти Волині, які взяли участь у проєктах «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти» та «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках-Хабах цифрової освіти». Проєкт реалізує ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія» та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації.

вівторок, 3 грудня 2024 р.

Стажування новопризначених працівників

   Стажування – це чудовий інструмент для набуття практичних умінь і навичок. Науково-методичний відділ Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки практикує стажування для бібліотечних працівників, методистів Центрів культури та спеціалістів гуманітарних відділів територіальних громад Волині відповідно до їх запитів. 29 листопада та 3 грудня 2024 року відбулося стажування новопризначених працівників – методиста Публічної бібліотеки Камінь-Каширської міської ради Олени Радчук та спеціаліста гуманітарного відділу Оваднівської сільської ради Любов Бондарук.


Розглядалися питання бібліотечної статистичної звітності, надавалися практичні поради із заповнення форм звітності №6-НК (річна), №6-НК (річна)(зведена), 80-а-рвк (річна). Навчалися правильно заповнювати електронну звітність ЕСМаР, а саме: як увійти в систему, заповнити і подати звіт, переглянути, надрукувати та вивантажити звіт в Excel, надіслати запит на редагування звіту, змінити та відновити свій пароль і т. д.  

Стажування проводила завідувачка науково-методичного відділу Волинської ОУНБ ім. Олени Пчілки Наталія Харчук.